Bu günlerde insanlar VR endüstrisiyle hayal kırıklığı yaşıyor.  Her yeni teknoloji endüstrisinin gelişmesi içim zamana ihtiyacı vardır. Hele ki VR gibi bir teknolojide bu gelişme burun kanatan bir hıza ihtiyaç duymaktadır.
Her yeni teknoloji endüstrisi için, gelişiminde bir nokta var. Apple koparma anlarını iyi zamanlamıştır. Yeni teknoloji ürünlerinin popüler hale getirilmesinden büyük ölçüde sorumlu olmuştur.WWDC de  IPhone,  Mac bilgisayarlar, iPod, MP3 çalarlar için gğncelleme gönderildi.

Sıkıntılı
Yeni bir ürünün dışarıya çıktığı partide hoş bir yer var. Yılda yaklaşık 100 milyon adetlik satışları var. İlk iPhone 2007’de akıllı telefonun dünya çapındaki yıllık satışları 120 milyona ulaştığında piyasaya çıktı. Apple iMac, 1998’de küresel PC satışları 90 milyona e ulaştığında ise yayınlandı.

İşte Bu Güzel !!
Akıllı para, VR cihazları yılda 100 milyon adet satışa ulaştığında mutlaka VR ürününün ortaya çıkmasına neden olacaktı. Bu ne zaman gerçekleşecek ?
VR satışları hızla artıyor; 2017, geçen yıl 1.5’a kıyasla ileri teknoloji cihazlar için yaklaşık 4 milyon adet satışa ulaşmayı hedefliyor. Bu oran devam ederse (yıllık bazda% 170 artarken), VR, 2021’de iPhone’u biraz zaman alabilir.
Muhtemelen en iyimser sonuç tabi bu. Peki en kötümser ne? Buna cevap vermeden önce bir adım geri atılmaya ve önceki teknolojilerin benimsenme oranı bakılmaya değer.


Akıllı telefon satışları yıllık bazda% 50 arttı (yoy). Doruk noktasına gelindiğinde de % 60’ın üzerine çıktı. PC’lerdeki büyüme çok daha yavaşladı:% 15 ila% 20 artmıştı.
Her yeni teknoloji ortaya çıktıkça, önceki teknolojilere göre daha hızlı benimsenir. Akıllı telefonun büyümesi (% 50) üç kat arttı (% 15). Eğer VR yine üç büyüme oranına sahipse% 150 ile% 180 arasında büyümeli ve bu da bu yıl öngörülen satışlarla birlikte görülüyor.
Dolayısıyla, en kötü senaryonun VR kabul oranının yıllık% 50 artacağıdır.